Horváth Ferenc weboldalán fogalja össze a nagykörűi Trianoni emlékmű felállításának körülményeit. Nemcsak az avatási ünnepséget, hanem az elmúlt évek megemlékezéseről is képes beszámolót készített.
Bogdán Péter polgármester ünnepi beszéde a 2020. június 4-én felállított emlékmű avatása alkalmából: “100 éve rettegnek ettől a nemzeti öntudattól, ettől a szoros magyarság köteléktől azok, akik Trianon után mohón és kárörvendő módon, gátlások nélkül vették el tőlünk, ami szerintük…
Jásziványon a trianoni egyezmény centenáriuma alkalmából avattak emlékhelyet. A koronavírus miatt nem valósult meg az erdélyi testvértelepüléssel, Kőrispatakkal közösen szervezett 100. éves ünnepség. Könyvtár, Információs és Közösségi Hely – Jászivány 2020. június 4-én délután szólalt meg az emlékműhöz tartozó…
2020. május 31-én avatták fel a trianoni emlékművet Tiszaföldváron a békediktátum 100. évfordulója tiszteletére. A plébániai alsókert bejáratánál felállított emlékhely a hívők felajánlásából valósulhatott meg. Pünkösdvasárnap a hazánkért felajánlott imádság keretében szentelte fel Laczkó Ferenc pápai prelátus atya.
A Trianoni békediktátum aláírásának 90. évfordulóján avatták fel Kétpón a Trianoni emlékművet. Az emlékművön lévő bronz turulmadár és az oszlop tövében látható megcsonkított történelmi Magyarország kompozíció Varga Gábor szobrászművész alkotása. A kb. 4 méter magas műkő hengeres oszlop az önkormányzat…
Cserkeszőlőn 2010-ben a Trianoni Békeszerződés 90. évfordulója alkalmából állítottak fel emlékművet. Az emlékhelyet 2012-ben felújítottak, újragondoltak. A keresztet Manzinger József készítette, majd Józsa Antal saját ötlete alapján egy kőtalapzatra helyezte azt. PS ÁMK Könyvtár és Közművelődés gyűjteményéből
„(…) És vajon itt, most, ezen a gyászos napon, mikor megemlékezünk Trianonról, tiszta a lelkiismeretünk? Mert sokszor el tudjuk átkozni azokat, akik ezt az igazságtalan határvonalakat kijelölték, elfoglalták, ottani magyarokat elüldözték, megfosztották jogaiktól, és elfeledkezünk arról, hogy minden ügyben, minden…
A településen 1938. június 5-én állított Országzászlót a helyi Katolikus Legényegylet. Az Országzászló a község főterén, templom, plébánia, iskola és községháza által környezve, az országút mellett lett felállítva. Archív felvétel – Szajoli Közösségi Ház és Könyvtár Alapzata 2,5 m magasan,…
2011. június 4-én avatták fel a helyi polgármesteri hivatal parkjában az emlékezés kövét. A Pusztamonostoriak Baráti Köre készítette az emlékművet. Forrás: Emléket állítanak az összetartozás napján. Új Néplap (2012.05.31.): 5.